birgün

12° HAFİF YAĞMUR

AVRUPA 16.07.2020 11:59

İtalya'nın Palermo kentinde sel felaketi: 2 ölü

İtalya'nın Palermo kentinde sel felaketi: 2 ölü

İtalya’nın Sicilya Adası'ndaki Palermo kentinde aniden bastıran sağanak sonucu yaşanan sel felaketinde 2 kişi öldü.

İtalyan ANSA ajansında yer alan habere göre, ülkenin güneyindeki Sicilya'nın merkez şehri olan Palermo'da dün akşam üstü aniden bastıran yoğun yağış şehirde sele yol açtı. Sağanak nedeniyle şehrin bazı bölgelerinde pek çok cadde ve sokak sel sularıyla kaplanırken arabaların sulara battığı bildirildi.

Regione Bulvarı'ndaki bir alt geçitte arabalarında mahsur kalan 2 kişinin boğularak hayatını kaybettiği belirtildi. Ayrıca otomobiliyle seyahat ederken sele yakalanan pek çok kişinin de araçlarını yüzerek terk etmek durumunda kaldığı kaydedildi.

Sel nedeniyle arabada aileleriyle mahsur kalan biri 9 aylıktan ufak 2 çocuğun da hipotermi geçirdiği ve hastanede tedavi altına alındığı aktarıldı.

Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando, kentlerinin 2 saatten az bir sürede tarihinin en yoğun yağışını aldığını dile getirdi.

Orlando, bu kadar kısa sürede düşen yağış miktarının bir yıla denk olduğunu ifade ederken, "Daha önce uyarı verilmiş olsaydı, ona göre önden tedbirler alabilirdik." dedi.

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız