birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 12.04.2021 19:25

İTO'dan 15 Nisan'da buluşma çağrısı: Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz

İTO 15 Nisan Perşembe günü İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde buluşma çağrısı yapan İTO, “Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz” diye haykıracak.

İTO'dan 15 Nisan'da buluşma çağrısı: Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz

Günlük vaka sayılarının 50 binin üzerinde olduğuna dikkat çeken TTB, dün gerçekleştirdiği çevrimiçi basın toplantısıyla 15 Nisan günü ülkenin dört bir yanında “Ölümleri durdurun” sloganıyla buluşma çağrısı yaptı. Çağrının ardından İstanbul Tabip Odası (İTO) da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde buluşacaklarını açıkladı.

İTO tarafından yapılan açıklamada “Covid-19 pandemisinin üçüncü ve en büyük pikini yaşıyoruz. Günlük vaka sayıları elli bini aştı, can kayıpları gerçek rakamların ancak üçte birini yansıtan resmi rakamlara göre bile iki yüz elli bandına çıktı” denildi.

Açıklamada, “Ülkemizde Covid-19 salgının geldiği aşama, Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı derecelendirmeye göre en ileri aşama olan 4. aşamadır. Yani, salgının kontrolsüz bir şekilde yayıldığı ve sağlık sisteminin salgının yükünü karşılamakta zorlandığı bir durum söz konusudur. Sağlık emek-meslek örgütleri olarak bu yanlış politikalara itiraz etmek, bu korkunç gidişata dur demek, yaşam hakkımızı sahiplenmek için “Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz/ölümleri durdurun” sloganıyla 15 Nisan Perşembe günü saat 12.30’da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü önünde olacağız” ifadeleri kullanıldı.

ito-dan-15-nisan-da-bulusma-cagrisi-yasam-hakkimizdan-vazgecmiyoruz-863763-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol