birgün

23° AÇIK

İTÜ'de uzaktan eğitime geçiş kararı

Koç ve Boğaziçi Üniversitelerinin ardından İTÜ de eğitim öğretime uzaktan devam edilmesi kararı aldı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, “2021-2022 Güz Yarıyılı sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verilmiştir” dedi.

EĞİTİM 28.12.2021 14:07
İTÜ'de uzaktan eğitime geçiş kararı
Abone Ol google-news

Türkiye'de Omicron varyantı ve kış mevsiminin etkisiyle koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte Koç ve Boğaziçi Üniversitelerinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi de (İTÜ) eğitim öğretime uzaktan devam edilmesi kararı aldı.

Koç Üniversitesi, 7 Ocak 2022’ye kadar Tıp ve Hukuk fakültelerinde uygulamalı dersler hariç diğer tüm derslerin uzaktan yapılması kararı almıştı. Boğaziçi Üniversitesi ise 4 Ocak 2022’ye kadar derslerin çevrimiçi işleneceğini duyurmuştu.

Koç ve Boğaziçi üniversitelerinde alınan “uzaktan eğitim” kararlarının ardından İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla İTÜ’de de derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılacağını duyurdu. Koyuncu’nun sosyal medya paylaşımları şöyle:

“Son bir haftalık dönemde yerleşkelerimizdeki yurtlarda kalan ve derslere devam eden öğrencilerimizde Covid pozitif vaka sayılarının hızla arttığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle, hastalığın yayılımını yavaşlatmak için tedbirler almaya ihtiyaç duyduk.

Aldığımız tedbirler kapsamında;

2021-2022 Güz Yarıyılı sonuna kadar, yüz yüze yürütülen derslerin tamamının hibrit yöntemle yürütülmesine karar verilmiştir.

Öğretim elemanlarımız dersi sınıfta anlatacak ve sınıfa gelebilen öğrenciler dersi yüz yüze dinleyecek; sınıfa gelemeyen öğrenciler ise dersi eşzamanlı olarak Zoom yayınında uzaktan takip edecektir.

Merkezi Derslik Binası’ndaki çalışma alanlarında seyreltmeye gidilecek ve bina içerisinde maske kullanımı konusunda güvenlik tarafından uyarılar sıklaştırılacaktır. Yarıyıl içi ve yarıyıl sonu sınavları yüz yüze gerçekleştirilecektir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol