birgün

8° AZ BULUTLU

EĞİTİM 16.01.2020 11:42

İTÜ'den Doğa Koleji açıklaması: Hepsi palavra süreç aynen işliyor

İTÜ bünyesinde çözülmeye çalışılan Doğa Koleji sorunu arap saçına döndü. İTÜ'nün teklifi reddettiği iddialarıyla ilgili konuşan İTÜ Rektörü Mehmet Karaca, "Hepsi palavra süreç aynen işliyor merak edecek bir şey yok" dedi.

İTÜ'den Doğa Koleji açıklaması: Hepsi palavra süreç aynen işliyor

İTÜ Rektörü Mehmet Karaca, Sözcü yazarı Serpil Yılmaz'ın "İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Doğa Koleji'ni satın almaktan vazgeçti" iddiasını yalanladı.

Konuyla ilgili Haber Global muhabiri Ozan Ulaş Caymaz'ın ulaştığı İTÜ Rektörü Mehmet Karaca, "Hepsi palavra süreç aynen işliyor merak edecek bir şey yok" dedi. Karaca, sürecin en kısa zamanda sonuçlanacağı bilgisini verdi.

Sözcü yazarı Serpil Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) Doğa Koleji'ni satın almaktan vazgeçtiği iddiasını okurlarına aktarmıştı.

"İTÜ bünyesinde çözülmeye çalışılan Doğa Koleji sorunu arap saçına döndü" diyen Yılmaz, şunları ifade etmişti:

"Yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda bu sorunu çözmek için 400 milyon dolar gerektiği ve bu kredinin geri dönmesinin olanaksızlığı dolayısıyla İTÜ'nün teklifi reddettiği ileri sürülüyor. Doğa Koleji'ni satın almak üzere kurulan İTÜ Vakfı'nın bu sorunu çözmek için yeterli olmadığı görüşü ağır bastı."

NE OLMUŞTU?

Doğa Koleji’nde çalışan öğretmen ve emekçiler yaklaşık beş aydır maaş alamıyor. Konuya tepki gösteren bazı öğretmenler, durumu boykot ederek çeşitli okullarda derslere girmeme kararı almıştı. Veliler ise, öğretmenlere destek olmak amacıyla sokağa çıkmıştı. Doğa Koleji, bunun üzerine İTÜ Vakfı’na satılmıştı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız