birgün

23° AÇIK

EĞİTİM 01.07.2020 00:29

İTÜ öğrencilerine kamera dayatması devam ediyor

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bu kez öğrenciler kamera mikrofon açmadığı için tehdit edildi. Dersin hocası öğrencileri tehdit ederek, "Verebiliyorsam sıfır vereceğim’" dedi

İTÜ öğrencilerine kamera dayatması devam ediyor

.

ARDA ÖZARDA

Günlerdir öğrencilerini mağdur etmesi ile gündemde olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bu kez öğrenciler kamera mikrofon açmadığı için tehdit edildi

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde final sınavlarında kamera ve mikrofon açma zorunluluğu öğrencilerin tepkisinden sonra kaldırılıp öğrencilerin inisiyatifine bırakılmıştı. Öğrenciler, kamera açmanın isteğe bağlı olmasına rağmen dersin hocası tarafından tehdit edildi.

Öğrenciler Rektörlükten gelen yazıya göre kamera açmanın isteğe bağlı olduğunu dile getirerek, duruma tepki gösterdi.

VEREBİLİYORSAM SIFIR VERECEĞİM

Dersin hocası videoda kamerasını ve mikrofonu açmayan öğrencileri tehdit ederek, "Verebiliyorsam sıfır vereceğim’" dedi.

Kamerası açık öğrencilerin sınavlarını normal kontrol edeceğinin söyleyen hoca, ‘İstediğiniz yere gidin, rektörlüğe, CİMER’e şikâyet edin" diyerek öğrencilere kamerayı dayattı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız