birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 02.06.2017 17:40

Ivanka Trump’ın LGBTİ destek mesajına tepki yağdı

Ivanka Trump’ın LGBTİ destek mesajına tepki yağdı

Ivanka Trump’ın LGBTİ'leri desteklediğini gösteren Twitter mesajına, babasının ve kendisinin eşcinsel karşıtı politikaları desteklemeleri hatırlatılarak tepki gösterildi.

Ivanka Trump, LGBTİ Onur Haftası için yaptığı paylaşımda, “Bu ay LGBTİ topluluğunun kutlama ve onur yürüyüşü var. Toplumumuza ve ekonomimize muazzam katkılar sağlayan LGBTİ arkadaşlarımı ve LGBTİ Amerikalıları desteklemekten gurur duyuyorum” yazdı.

Bu mesaj üzerine Ivanka Trump’a, babası Donald Trump’ın, trans öğrencilerin cinsiyetlerine uygun tuvaletleri kullanma haklarını geri almak için çalışma yürütmesi hatırlatılarak eleştiriler yapıldı.

İşte Ivanka Trump’a sosyal medyada iletilen eleştirilerden bazıları:

“Bu mesajını babana da gönder lütfen.”

“Açıkça tüm LGBTİ karşıtı kampanyaları destekledin. Sözlerin bizim için bir şey ifade etmiyor.”

(T24)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız