birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 18.02.2020 16:43

İYİ Parti'den '5 milletvekili daha istifa edecek' iddiasına yanıt

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partiden 5 milletvekilinin daha istifa edeceği iddiasına yanıt verdi. Ağıralioğlu, "Yeni bir istifa beklemiyoruz" dedi

İYİ Parti'den '5 milletvekili daha istifa edecek' iddiasına yanıt

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un İYİ Parti'den istifalarına değindi.

İstifa gerekçelerini makul görmediğini belirten Ağıralioğlu, "İstifa gerekçelerinin arasında zikredilmeye çalışılan bazı cümleler vardır ki yol arkadaşlığına, beraberliğe, beraber mücadele ettiğimiz günlerin hatırına, hukukuna, memleket, millet sevdamıza, devlet ve milletle ilgili hassasiyetlerimize halel getirir. Dolayısıyla bu kabil cümlelerin imasını dahi nezaketsizlik sayarız, rencide oluruz, kalbimiz kırılır" diye konuştu.

"YENİ İSTİFA BEKLEMİYORUZ"

Yavuzağıralioğlu, Parti'den 5 milletvekili daha istifa edebileceği iddiası ile ilgili yorumunun sorulması üzerine, yeni bir istifa beklemediklerini ifade etti.

Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Gerekçeler arasında zikredilen 'HDP'ye mesafesizlik, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını, birliğini, bütünlüğünü ve bu topraklarda yaşama iradesine uluslararası birtakım tertiplerin uzantıları ile iş birliği' gibi imalarının İYİ Parti'de bir toplu iğne ucu kadar gerçekleştiğini görürsek, o gün bu partide başta Genel Başkan Meral Akşener olmak üzere hiçbir milletvekilimiz, kurucumuz, partilimiz kalmayacaktır. İsmail Beyefendi de Tuba Hanımda müsterih olsunlar biz terör imasının dahi, hissesine en ufak bir leke yapıştıramayacağı partiyiz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız