birgün

8° HAFİF YAĞMUR

İYİ Parti'den görevden uzaklaştırılan Gökçeada Belediye Başkanı Çetin hakkında açıklama

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, tutuklandıktan sonra İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden uzaklaştırılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in yanında olduklarını belirterek Çetin'in dedikoduya bağlı olarak tutuklandığını ifade etti.

GÜNCEL 04.02.2023 13:02
İYİ Parti'den görevden uzaklaştırılan Gökçeada Belediye Başkanı Çetin hakkında açıklama Fotoğraf: AA | Ünal Çetin
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, 'yolsuzluk' ve 'rüşvet' iddiasıyla yürütülen soruşturmada tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden uzaklaştırılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in yanında olduklarını söyledi.

Ergun, partisinin Çanakkale İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, Çetin'in dedikoduya bağlı olarak tutuklandığını kaydetti.

AA'nın aktardığı habere göre, soruşturma dosyasında somut delil bulunmadığını ifade eden Ergun, "Biz İYİ Partililer olarak tıpkı Gökçeadalılar ve bütün Çanakkaleliler gibi seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ünal Çetin'in yanındayız. Kendisinin masum olduğundan şüphemiz yoktur. Bilinmelidir ki Gökçeadalıların siyasi iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız." diye konuştu.

Metin Ergun, "partilerinin, Meral Akşener'in başkanlığında Türk siyasi tarihinin en muazzam politik mücadelesini iktidar yürüyüşüne dönüştürmeyi başardığını" ifade ederek, "İYİ Parti, bedeli ne olursa olsun istibdada ve zulme karşı mücadelesini sürdürecek, Türk milletini hak etmiş olduğu hür ve adil günlere taşıma gayesiyle bir an bile usanmadan mücadele etmeye devam edecektir." görüşünü dile getirdi.

Toplantıya İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve partililer katıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun