birgün

6° AÇIK

İYİ Parti'den teşkilatlara 'seçim' talimatı

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimlere yönelik parti teşkilatlarına “vakit kaybetmeden" seçime yönelik hazırlıklara başlamaları amacıyla talimat verdi.

GÜNCEL 05.02.2023 09:10
İYİ Parti'den teşkilatlara 'seçim' talimatı
Abone Ol google-news

İYİ Parti 14 Mayıs’ta olması beklenen seçim hazırlıklarını hızlandırdı. İl ve ilçe kongrelerini tamamlayan İYİ Parti, parti teşkilatlarına “vakit kaybetmeden seçime yönelik hazırlıklara başlamaları” talimatı verdi.

Cumhuriyet’ten Gamze Kolcu’nun haberine göre, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’ın imzasıyla yayımlanan genelgede, üye kayıt ve seçim işlerinde kullanılan İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi (İRİS)/Bulut üzerinde 96 bin 327 üyenin mahalle, 14 bin 963 üyenin ilçe bilgisinin seçmen kütüğü ile örtüşmediğinin tespit edildiği kaydedildi.

Sandık görevlendirmelerinde doğru mahalle ve ilçe belirlenmesi için üyelerin bilgilerinin Seçim İşleri Başkanlığı’nca sistem üzerinden güncelleneceği vurgulandı.

Seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcılarının belirlenmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar ise şöyle sıralandı:

“•Seçim ve seçim güvenliğine dair işleri İRİS/Bulut üzerinden gerçekleştireceği için bilgisayar okuryazarı olması.

•Okul sorumlusu, sandık görevlisi ve müşahit atamalarını gerçekleştireceği için üyelere ve mahalle başkanlarına ulaşabilir olması.

•Okul sorumlusu, sandık görevlisi ve müşahit eğitimlerinin bütün görevlilere verilmesini sağlayacak zamanı ve emeği ayırabilecek olması.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol