birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 20.10.2020 13:00

İYİ Partili Kavuncu’dan Özdağ’a yanıt: Bedelini en ağır şekilde ödeyecek

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın FETÖ suçlamasına yanıt veren İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “İtibar suikastı yapanlar bedelini en ağır şekilde ödeyecektir" dedi.

İYİ Partili Kavuncu’dan Özdağ’a yanıt: Bedelini en ağır şekilde ödeyecek

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu'yu FETÖ’cülükle suçladı. Bunun üzerine açıklama yapan Kavuncu, "İtibar suikastı yapanlar bedelini en ağır şekilde ödeyecektir" dedi.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına katılan Ümit Özdağ, “Kavuncu İYİ Parti’ye gelmeden önce Meral Akşener’i FETÖ’cü olabileceği konusunda uyardım” iddiasını ortaya atması üzerine ortaya çıkan kriz devam ediyor. Halk TV muhabiri Erdinç Yılmaz'ın sorularını cevaplayan İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, sonuna kadar hakkını arayacağını ve istifa etmeyeceğini açıkladı.

Kavuncu'nun yaptığı açıklama şöyle:

"20 Eylül’de bir büyük kurultay yaptık. O büyük kurultaydan sonra bir takım tartışmalar oldu. Ben bir yorumda bulunmadım. Üst kurul delegeleri, ki ben de üst kuruldayım, kendi irademizle bir tercihte bulunduk. Sonuçtan memnun olmayanlar basın önünde dile getirdiler. Bunu doğru bulmuyorum bu parti içi bir meseledir. Ancak dün akşam, hukuk katliamı ve linç yapıldı. Buna da artık sessiz kalacak değilim. Söz konusu kanala bağlanıp gerekli açıklamaları yaptım. Yarın da hukuk önünde hakkımı arayacağım. Parti içinde de tüzüğümüzün vermiş olduğu yetki sınırları içerisinde söz konusu iftirayı yapan kişi ile alakalı ve bu anlayıştaki insanlarla alakalı partideki disiplin süreci ve ihraç sürecinin başlaması için gerekli adımları atacağım. Bu İYİ Parti’nin yükseldiği dönemde yapılan bir saldırıdır. Bana yapılan saldırı bu partiye emek vermiş herkesin emeğine saygısızlıktır. Hiç kimse davadan daha büyük değildir. Bu konuda savunma yapmayı bile lüzumsuz ve gereksiz görüyorum. Allah hiç kimseyi bana bu iftiraları atanları bile bu iftiralarla baş başa bırakmasın. Türkiye bu iftiralardan çok çekti. Bunlara sessiz kala kala belki Türkiye bu hale geldi. Oturduğu yerden kurduğu iki cümle ile insanların hayatına kast edenler, itibar suikasti yapanlar bedelini en ağır şekilde ödeyecektir."

ÖZDAĞ’IN DANIŞMANI İSTİFA ETTİ

Tartışmalar sürerken ilk istifa geldi. Ümit Özdağ'ın danışmanlığını yapan isim Hüseyin Evren Kavas, istifa ettiğini duyurdu.

Kavas istifasını şu ifadeler ile duyurdu:

"İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Ümit Özdağ'ın danışmanlığından istifa etmiş bulunmaktayım. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde İYİ Parti'nin iktidarı için bir nefer olarak gayret etmeye devam edeceğim."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol