İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e saldırarak yoğun bakıma kaldırılmasına sebep olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, saldırının üzerinden 1 hafta geçtikten sonra "Üzgünüm" dedi.

İYİ Partili Örs'e saldırarak yoğun bakıma kaldırılmasına sebep olan AKP'li Işık: Üzgünüm

Meclis'te 6 Aralık'taki bütçe görüşmelerinde çıkan tartışmada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atarak kalp spazmı geçirmesine ve yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, saldırının üstünden 1 hafta geçtikten sonra açıklama yaptı.

'Yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgün' olduğunu belirten Işık, "Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum" ifadelerini kullandı.

Işık, bundan sonra Meclis çalışmalarında böyle bir görüntünün olmaması 'temennisinde' de bulundu. Işık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgünüm. Bugüne değin; basında şahsıma atfen yer alan hiçbir açıklama tarafımdan yapılmamıştır. Milletvekili arkadaşım Sn. Hüseyin ÖRS'ün hastaneden taburcu olması ve sağlık durumunun iyi olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum. Ümidim odur ki; bundan sonraki Meclis çalışmalarında böyle bir görüntü hiçbir zaman olmasın"

GAZETECİ BİLAL ÇELİK ARAMA KAYITLARINI PAYLAŞTI

Gazeteci Bilal Çelik, "Bugüne değin; basında şahsıma atfen yer alan hiçbir açıklama tarafımdan yapılmamıştır" ifadelerini kullanan Örs'e arama kayıtlarını paylaşarak yanıt verdi.

Çelik, "Zafer bey, benimle yaptığı görüşmeyi reddetmiş; hiçbir açıklama yapmadığını iddia etmiş. Zafer beyle yaptığım görüşmenin kaydını paylaşıyorum. Yaptığı bu açıklama sadece üste çıkma değil aynı zamanda bir gazetecinin güvenirliliğine saldırıdır. Kendisini bu yüzden de kınıyorum" ifadelerini kullandı.