İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, 28 Mayıs’ta gerçekleşen 13. Cumhurbaşkanı seçiminde, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin ardından Millet İttifakı’nın dağılıp dağılmayacağına ilişkin “İttifak dediğiniz herhangi bir siyasi konu hakkında iş birliğidir. Şu anda herhangi bir iş birliğini gerektirecek bir konu yok” dedi.

Kaynak: İHA
İYİ Partili Paçacı’dan ‘Millet İttifakı’ açıklaması: İş birliğini gerektirecek bir konu yok

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, Millet İttifakı’nın geleceği konusunda, ittifakın bir iş birliği nedeniyle oluşturulduğunu ifade ederek “Şu anda ittifakın devamı anlamında hiçbir şey kalmadı. İttifak dediğiniz herhangi bir siyasi konu hakkında iş birliğidir. Şu anda herhangi bir iş birliğini gerektirecek bir konu yok” dedi.

Paçacı, İYİ, Saadet, DEVA, Gelecek, DP ve CHP’nin içerisinde yer aldığı 6 siyasi partiden oluşan Millet İttifakı’nın 28 Mayıs 13. Cumhurbaşkanı seçiminde kaybetmesi nedeniyle dağılıp dağılmayacağına dair konuştu.

Paçacı, “İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içinde bir iş birliği içine girerler. Bunun adına ittifak da diyebilirsiniz, iş birliği de diyebilirsiniz. Şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değil” diye konuştu.

İttifak için önümüzdeki seçimlere dikkat çeken Paçacı, “Ama önümüzdeki dönemlerde buna ihtiyaç duyulursa -yerel seçimlerde olur, ondan önce bazı yasalarda olabilir- burada herhangi bir kıstas kurmadan muhalefet partileri kendi içinde bir değerlendirme yaparlar. Şu anda ittifakın devamı anlamında hiçbir şey kalmadı. İttifak dediğiniz herhangi bir siyasi konu hakkında iş birliğidir. Şu anda herhangi bir iş birliğini gerektirecek bir konu yok. Olduğunda göreceğiz” ifadelerini kullandı.