birgün

3° PARÇALI BULUTLU

İyiye düşman ranta hayran!

GÜNCEL 12.12.2020 07:11
İyiye düşman ranta hayran!
Abone Ol google-news

AKP-MHP ortaklığının belediye meclislerindeki tutumu ‘pes’ dedirtti. Eyüp’te dev arazinin satışı için belediyeye yetki verilirken Esenyurt’ta belediyenin deprem ekipmanı alması engellendi. Üsküdar’da deprem afişleri toplatıldı.

BU KEZ DEPREM HAZIRLIĞINA ENGEL OLDULAR

Esenyurt Belediyesi’nin olası Marmara depremi için hazırlıklar kapsamında ekipman alımı teklifi AKP ve MHP grubunun oylarıyla reddedildi. AKP ve MHP grubu bununla da yetinmedi; inşaatlarda meslek odalarının denetimini getiren teklif ile Esenyurt Güçlü Kadın Kooperatifi teklifini de onaylamadı.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

AKP’Lİ BELEDİYE ARAZI SATMAYA BAŞLAYACAK

AKP’li Kadir Topbaş’ın İBB Başkanı olduğu dönemde kaçak yapıldığı iddiasıyla yıkılan Kemer Okulları’nın 210 bin 538 metrekarelik arazisi satışa çıkıyor. AKP’li Eyüpsultan Belediye Başkanı Köken, CHP’lilerin ret oyuna karşı AKP’lilerin oylarıyla Meclis’ten satış için yetki aldı.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

ÜSKÜDAR’DA DEPREM AFİŞİNİ TOPLATTILAR

Acıbadem Mahallesi Muhtarlığı’nın deprem etkinliğinin afişleri AKP’li Üsküdar Belediyesince toplatıldı. Duruma tepki gösteren Muhtar Semra Aydın, “Belediyenin tavrı doğru değil” dedi ve ekledi: “Yaptığımız etkinlikler kamu yararınadır.”

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

‘ÖDEME YOK’ DEYIP ŞİRKETE FATURA KESTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetiminin borçlanma talebine karşı çıkan ancak 6 kere borçlanma yetkisi alan AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin çelişen uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Hiçbir medya şirketiyle anlaşma yapılmadığını savunan AKP’li belediyenin “reklam ve tanıtım” için bir medya şirketine fatura kestiği ortaya çıktı.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol