birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 25.11.2020 21:26

İzmir'de bir erkek, küfürlü konuştuğu için kendisini uyaran genci öldürdü

İzmir'de Yaşar G., isimli erkek, küfürlü konuştuğu için kendisini uyaran Tolga Taşkaner'i silahla ağır yaraladı. Ağır yaralanan Taşkaner, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İzmir'de bir erkek, küfürlü konuştuğu için kendisini uyaran genci öldürdü

İzmir'in Buca ilçesinde yaşlı bir erkek, küfürlü konuştuğu için kendisini uyaran kişiyi kurşun yağmuruna tutarak ağır yaraladı. Ağır yaralanan şahıs, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İHA’da yer alan habere göre olay, saat 18.00 sıralarında bir apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, apartmanda tek başına yaşayan Yaşar G., Antalya'dan İzmir'e annesini ziyarete gelen Tolga Taşkaner ile küfürlü konuşması üzerine tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Yaşar G., Taşkener'e ardı ardına silahla ateş etti. Taşkaner, vücuduna isabet eden kurşun nedeniyle ağır yaralandı. Olayı gören apartman sakinleri, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Bu sırada, silahlı saldırgan Yaşar G., suç aleti ile birlikte olay yerinden kaçtı. Sağlık ekipleri tarafından ambulansla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Taşkaner’in hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Taşkaner, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.


YURTTAŞLAR YAKALADI, POLİSE TESLİM ETTİ

Öte yandan Tolga Taşkaner'i silahla vurarak ağır yaraladıktan sonra olay yerinden kaçmaya çalışan saldırgan, yurttaşlar tarafından etkisiz hale getirilerek suç aleti ile birlikte polise teslim edildi. Gözaltına alınan Yaşar G., Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne sorgulanmak üzere götürüldü.

DİĞER KOMŞULARI DA ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Öte yandan olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, tek başına yaşayan Yaşar G.'nin evde ve apartmanda sürekli küfürlü konuştuğu, birçok komşusunun ise bu nedenle Yaşar G.'den şikayetçi olduğu öğrenildi.

Tolga Taşkaner'in hastanedeki tedavisi sürerken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız