birgün

21° PARÇALI BULUTLU

KADIN 23.07.2021 13:13

İzmir’de bir kadın boşanma aşamasında olduğu Murat Tayoğlu tarafından öldüresiye darp edildi!

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Murat Tayoğlu isimli erkek kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran ve boşanma aşamasında olduğu Irmak Kıvrak Tayoğlu’nu öldüresiye darp etti.

İzmir’de bir kadın boşanma aşamasında olduğu Murat Tayoğlu tarafından öldüresiye darp edildi!

İzmir’de Irmak Kıvrak Tayoğlu adlı kadın, boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı Murat Tayoğlu tarafından oturduğu sitenin bahçesinde öldüresiye darp edildi.

Odatv tarafından ulaşılan darp anına ilişkin görüntülerde, Murat Tayoğlu’nun koşarak site sakinlerinin gözü önünde Irmak Kıvrk Tayoğlu’na saldırdığı görülüyor.

Saldırının ardından belinde ve vücudunda kırıklar meydana gelen Irmak Kıvrak Tayoğlu ise halen iyileşme aşamasında. Tayoğlu’nun kadının avukatları Mehmet Uzer ile Duygu Uyan yaşananları şöyle anlattı.

‘YARGI DA POLİS DE AĞIR DAVRANIYOR’

Yargı ve polisin çok ağır davrandığını dile getiren Avukat Uzer, “Daha önce hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen saldırının gerçekleşmesinin ardından tazyik hapsi bekletiliyor. Hemen uygulanması gerekiyordu. Herhangi bir koruma kararı alınmıyor. Günlerdir daha ağır bir saldırı olmaması tamamen şans. Savcılık telefonlarımızı açmıyor. Savcılık kalemine de ulaşamıyoruz. Dosya hangi aşamada ona dair bize bir bilgilendirme yapılmadı” dedi.

Kadının vücudunun çeşitli bölgelerinde üçüncü derecede darp bulgusu olduğunu aktaran Avukat Uzer, “Bu bile başlı başına şikayeti beklemeden hastane aşamasında resen soruşturmayı gerektiriyor. Fakat anlam veremediğimiz bir şekilde hızlı hareket edilmiyor” ifadelerini kullandı.

‘KANUN UYGULANMIYOR’

Avukat Duygu Uyan da yaptığı açıklamalarda, “Kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri maalesef ülkemizin acı bir gerçeğidir. Müvekkil adına boşanma sürecini başlatırken koruma kararı almamıza rağmen müvekkilim yaşadığı sitenin içerisinde hem de çocuklarının gözü önünde böylesine bir şiddete ve ölüm tehditlerine maruz kalmıştır. Biz vekil olarak Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli ihbar ve şikayetleri yaptık ancak derhal harekete geçilmesi gerekirken maalesef savcılıktan henüz bir karar çıkmamıştır. Beklentimiz çok geç olmadan 6284 Sayılı Kanunun uygulanarak, koruma kararının ihlali nedeniyle zorlama hapsi kararı verilmesi ve talebimiz doğrultusunda tutuklama kararı verilmesidir” diye konuştu.

Editör notu: Şiddeti yeniden üretmemek adına bahsi geçen görüntüyü yayınlamıyoruz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol