birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.11.2018 17:37

İzmir'de çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

İzmir'de çok sayıda tarihi eser ele geçirildi

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, polisin yaptığı operasyonda, Bizans ve Antik Yunan dönemine ait çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Olayla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, A.S.'nin (35) elinde bulunan Bizans dönemine ait çok sayıda tarihi eseri satacağı bilgisi üzerine harekete geçti. A.S.'nin adresine operasyon düzenleyen ekipler, 4 bronz heykelcik, 1 kurşun kadın başlı terazi ağırlığı, 1 bronz vazo, 1 bronz kandil, 1 üç ayaklı bronz kase, 1 bronz heykel kaidesi, 1 bronz kantar zinciri, 1 bronz kantar parçası, 1 bronz kuş figürlü kulp, 2 bronz kulp, 2 bronz kantar parçası, 2 bronz obje olmak üzere toplam 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir Müze Müdürlüğü'nün yaptığı incelemelerde, tarihi eserlerin Bizans ve Antik Yunan dönemine ait olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan A.S., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adliyede, savcılık tarafından serbest bırakıldı. DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol