birgün

10° AZ BULUTLU

İzmir’de eylem ve etkinlikler 7 gün süreyle yasaklandı

İzmir Valiliği, kentte her türlü gösteri, eylem ve etkinliklerin yapılmasının 7 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

BİRGÜN EGE 26.05.2021 17:13
İzmir’de eylem ve etkinlikler 7 gün süreyle yasaklandı
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

İzmir Valiliği, kent genelinde her türlü eylem, etkinlik, gösteri ve yürüyüşleri 7 gün süreyle yasakladı. Yasaklama kararına gerekçe olarak, Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak gösterildi.

Valilik tarafından alınan kararda, “Valilik ve Kaymakamlık Makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere ilimiz genelinde umuma açık veya kapalı yerlerde miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, çelenk sunma, oturma eylemi, imza kampanyası, el ilanı ve broşür dağıtma, anma töreni, toplu karşılama ve açılışlar vb. türdeki eylem ve etkinliklerin 26 Mayıs 2021 günü saat 15.00 ile 1 Haziran 2021 saat 24.00’a kadar 7 gün süre ile yasaklanmıştı” denildi.

KESK Kadın Meclisi’nin saat 16.30’da Kemeraltı girişinde yapmayı planladığı “Kadına yönelik şiddet tolere edilemez” başlıklı eylem, polis tarafından engellendi.

Öte yandan saat 18.00’da SOL Parti İzmir İl Örgütü’nün Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapacağı, “Bir tuğla da sen çek, bu düzen değişsin” sloganıyla yapacağı basın açıklaması da yasaklandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun