birgün

21° PARÇALI BULUTLU

İzmir'de fırtına nedeniyle deniz taştı

İzmir'de sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle Karşıyaka'da deniz taştı. İZDENİZ de arabalı vapur dahil olmak üzere tüm seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

BİRGÜN EGE 29.11.2021 11:21
İzmir'de fırtına nedeniyle deniz taştı
Abone Ol google-news

İzmir'de etkili olan fırtına nedeniyle Karşıyaka'da denizde taşma meydana geldi. Deniz suyu nedeniyle Karşıyaka Tramvayı'nda seferler aksadı. İZDENİZ, arabalı vapur da dahil olmak üzere deniz ulaşımında tüm seferlerin durdurulduğunu açıklarken Karşıyaka'da fırtına nedeniyle deniz suları tramvay hattına kadar geldi.

Karşıyaka Tramvayı'nda seferlerin Ataşehir- unuslar, Nikah Sarayı-Alaybey durakları arasında yapılamadığı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, biriken suları boşaltmak için bölgeye su boşaltma pompası kurdu.

Tramvay seferleri, Alaybey-Nikah Sarayı arası ile Yunuslar-Ataşehir arasında yapılabilirken, karayolunda ulaşım ise kontrollü olarak sağlanabiliyor.

Bostanlı Balıkçı Barınağı'nda da balıkçıların, teknelerinin fırtınadan zarar görmemesi için özel önlemler aldıkları görüldü.

Konak ilçesine bağlı Çankaya semtinde de bir binadan kopan beton parçaları nedeniyle çevredeki araçlarda hasar meydana geldi. Menderes'te de çocuk parkının üzerine bir iş yerinin tentesi uçtu.

İzmir'de etkili olan fırtına nedeniyle vapur ve arabalı vapur seferleri, 08.25'te iptal edilmişti.

(AA-ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol