birgün

7° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 07.12.2020 11:50

İzmir'de kamuya açık 246 bin nokta dezenfekte edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin koronavirüs salgınından en az hasarla çıkması için Mart ayından bu yana dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Bu süre içinde başta toplu ulaşım araçları olmak üzere kamuya açık 246 bin nokta dezenfekte edildi.

İzmir'de kamuya açık 246 bin nokta dezenfekte edildi

BİRGÜN EGE

Türkiye’deki ilk resmi vaka açıklanmadan önce koronavirüse karşı önlem almak için hazırlıklara başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Mart ayından bu yana başta toplu ulaşım araçları olmak üzere kamuya açık 246 bin noktayı dezenfekte etti.

Kent merkezi ve çevre ilçelerde çalışma yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler parklar, sağlık kuruluşları, karakollar, spor alanları, okullar, ibadethaneler, muhtarlık ofisleri, eczaneler, bankalar, kafe ve restoranlar, kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binaları gibi kamuya açık alanları koruma altına aldı.

Taksiler, dolmuşlar, ESHOT ve İZULAŞ araçları, 112 Acil Ambulansları, vapurlar, metro, İZBAN araç ve istasyonlarında da dezenfeksiyon çalışmalarını sürdüren Büyükşehir, toplam 7 bin 303 litre dezenfektan kullandı. Büyükşehir ekipleri, tüm bu alanlarda düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle 11 Mayıs’ta tekrar hizmete açılan berber ve kuaförler ile 29 Mayıs’ta ibadete açılan camilerde dezenfeksiyon çalışmaları yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi tüm okulları dezenfekte etti, tramvay durakları, metro ve İZBAN istasyonlarında kullanılmak üzere el dezenfektanları yerleştirdi.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı başlamadan önce il genelindeki tüm okullar dezenfekte edildi ve her okula bir dijital ateş ölçer, iki hijyen paspası ve hijyen paspaslarında kullanılmak üzere beşer litre dezenfektan teslim edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 Ekim depremi sonrasında oluşturulan çadır kentlerdeki barınma alanları ve ortak kullanım alanlarını da her gün düzenli olarak dezenfekte etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol