İzmir’de Mimarlık Haftası başlıyor

07.10.2019 11:20 EGE'DE BİRGÜN

BİRGÜN İZMİR

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Mimarlık Haftası’nı bu yıl yoğun bir etkinlik programı ile kutlamaya hazırlanıyor. Uluslararası alanda ‘Herkes İçin Konut’ mottosuyla kutlanacak Mimarlık Günü, İzmir’de bu yıl da bir haftaya yayılacak söyleşi, panel ve sergilerle dopdolu bir program içeriyor. Açılışı bugün İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşecek hafta kapsamında öğrenciler ve mimarlar için atölyeler ve mimarlık gezileri de düzenlenecek.DENEYİMLİ MİMARLARA PLAKET

Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Alpaslan, açılışta mimarlık mesleğinde 50. ve 30. yılını dolduran üyelerin plaketle onurlandırılacağını belirterek, aynı gün 2 ayrı sergi açılışını da gerçekleştireceklerini vurguladı.

Alpaslan, ilgi duyan herkesi sergi ve söyleşilere izlemeye davet etti.

Hafta kapsamında; Türkiye’nin önemli mimarlık eleştirmenleri; Uğur Tanyeli ve Bülent Tanju ile dünya çapında nitelikli projelere imza atan Emre Arolat’ın katılacağı ‘Herkes İçin Konut’ paneli, Hikmet Sivri Gökmen’in yürütücülüğünü gerçekleştireceği Çocuk ve Mimarlık, Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin söyleşisi ile Değişen İzmir, Eski İzmir sergileri ile Çanakkale Gezisi gerçekleştirilecek.