birgün

16° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 12.02.2019 16:14

İzmir’de pazarların nabzı: Sebze-meyve el yakıyor

Çarşı pazar fiyatları el yakıyor. Vatandaşlar sebze-meyve fiyatlarının pahalılığından şikayet ediyor. Tarımda uygulanan yanlış politikaların yanı sıra, hava koşullarının da etkisi ile artan sebze-meyve fiyatları vatandaşların cebini yakıyor. En temel gıda ürünleri olan soğan, patates, domates, patlıcan, biber gibi sebze fiyatlarındaki aşırı yükseliş dar gelirlilerin mutfağını vurmuş durumda. Vatandaşların satın alma miktarları 2-3 kilodan yarım […]

İzmir’de pazarların nabzı: Sebze-meyve el yakıyor

Çarşı pazar fiyatları el yakıyor. Vatandaşlar sebze-meyve fiyatlarının pahalılığından şikayet ediyor. Tarımda uygulanan yanlış politikaların yanı sıra, hava koşullarının da etkisi ile artan sebze-meyve fiyatları vatandaşların cebini yakıyor.

En temel gıda ürünleri olan soğan, patates, domates, patlıcan, biber gibi sebze fiyatlarındaki aşırı yükseliş dar gelirlilerin mutfağını vurmuş durumda.

Vatandaşların satın alma miktarları 2-3 kilodan yarım kiloya, hatta 250 grama kadar geriledi. Artık fileler dolmuyor. Pazar alışverişleri neredeyse 2-3 parça sebze-meyveden ibaret. BirGün İzmir’den Şebnem Subaşı, İzmir Hatay Pazaryeri’nde vatandaşlarla konuştu, pazarın nabzını tuttu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız