birgün

16° AÇIK

BİRGÜN EGE 25.03.2020 10:46

İzmir'de toplu ulaşımda 'yeşil koltuk' uygulaması başlatıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tüm toplu ulaşım araçlarında 'yeşil koltuk uygulaması' başlatıldığı açıkladı. Toplu ulaşım araçlarına binenlerin bugünden itibaren yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacağı belirtildi

İzmir'de toplu ulaşımda 'yeşil koltuk' uygulaması başlatıldı

İzmir'de toplu ulaşımı kullananlar, yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge çerçevesinde toplu ulaşım araçlarına, kapasitelerinin yüzde 50'sinden fazla yolcu alınmasına ilişkin yasak getirildiği hatırlatıldı.

Bu doğrultuda tüm toplu ulaşım araçlarında "yeşil koltuk uygulaması" başlatıldığı belirtildi. Toplu ulaşım araçlarına binenlerin bugünden itibaren yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacağı ve diğer yolcularla arasındaki sosyal mesafeyi koruyacağı belirtildi.

Yeşil koltuk uygulaması ve alınan önlemlerle ilgili bilgilendirici yazılar da hazırlayan belediyenin, bu yazıları metro, tramvay, gemi, tren ve otobüslerle aktarma merkezlerine, iskelelere, istasyonlara ve duraklara astığı bildirildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız