birgün

23° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

İzmir’de, Zülfü Livaneli’ye büyük ilgi

Zülfü Livaneli ve Rengim Gökmen’in yönettiği, “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” adlı konser dün gece İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendi. Livaneli bu akşam da Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’ndeki “Edebiyat Söyleşileri” programına katılıyor

BİRGÜN EGE 17.10.2019 11:15
İzmir’de, Zülfü Livaneli’ye büyük ilgi
Abone Ol google-news

BİRGÜN İZMİR

Zülfü Livaneli ve Rengim Gökmen’in yönettiği, “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” adlı konser dün gece İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendi. Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde Zülfü Livaneli şarkılarını seslendiren Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konser boyunca yaşamından kesitler sunan, Yaşar Kemal, Abidin Dino gibi Türkiye’nin ünlü sanatçılarıyla yaşadıklarını izleyicilerle paylaşan Livaneli, konseri izlemeye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Veda filminin çekimi sırasındaki yardımlarından dolayı da teşekkür etti.

'İZMİR KÜLTÜR SANAT ŞEHRİ OLARAK PARLAYACAK'

Konserde İzmir'e kısa süre içinde ikinci gelişi olduğunu belirten Zülfü Livaneli, "İzmir Homeros'un şehri, siz İzmirliler her zaman aydınlığın yanında oldunuz" dedi. Sahneden Tunç Soyer'e seslenen Zülfü Livaneli, "Tunç Başkan gönüllerde taht kurdu. Tunç Soyer döneminde İzmir kültür sanat şehri olarak parlayacak, buna inancımız var" diye konuştu. Livaneli ve ekibine plaket ve çiçek hediye eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yaptığı kısa konuşmada Zülfü Livaneli’ye, "İnsanlık tarihine baktığımız zaman bir çok toplumun efsanesi var. Ama bazı toplumların efsaneleri yaşıyor, yaşayan efsaneleri var. Biz çok şanslıyız ki bizim memleketimizin yaşayan bir efsanesiyle beraberiz. Sen çok yaşa sevgili abim" diyerek seslendi.

izmir-de-zulfu-livaneli-ye-buyuk-ilgi-638023-1.

LİVANELİ BU AKŞAM DA SELAHATTİN AKÇİÇEK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

Sanatçı Zülfü Livaneli bu akşam da “Edebiyat Söyleşileri” programına katılıyor. Konak Belediyesi’nin daveti üzerine İzmir’e gelen Zülfü Livaneli, Barış İnce ve Zafer Köse’nin sorularını yanıtlayacak. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde, bugün saat 19.00’da başlayacak söyleşinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol