İzmir'in simge yapıları arasında yer alan eski Hilton Oteli binasına Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler yerleştirildi. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri 180 odayı depremzedelerin kullanımına hazır hale getirdi. 50 odada 102 kişi misafir edilmeye başlandı.

Abone Olgoogle-news
İzmir'deki eski Hilton Otel binası depremzedelere açıldı

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 şehirde yıkıma neden olan 6 Şubat depremlerinin ardından İzmir’e gelen depremzedeleri misafir etmeye devam ediyor.

Depremzedelerin geçici barınma sorununu çözmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hissedarı olduğu eskiden Hilton Oteli’nin kullandığı binanın da bu kapsamda kapıları depremzedelere açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, binanın hissedarları olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ata Holding arasındaki görüşmeler sonrası otelin depremzedelere hizmet vermeye başladığı bildirildi.

izmir-deki-eski-hilton-otel-binasi-depremzedelere-acildi-1141145-1.

Kente gelen depremzedelerin geçici barınma sorununu çözmek için 180 odanın yeniden düzenlendiği belirtilen açıklamada, 10 Mart'tan bu yana 50 odada 102 depremzedenin misafir edildiği, üç öğün yemek, internet, çamaşır gibi ihtiyaçların karşılandığı, psikososyal destek hizmeti verildiği de ifade edildi.

Otelde öğrencilerin ders çalışması için bir odanın kütüphane, bir odanın ise çocuklar için kreşe çevrildiği kaydedildi.

Öte yandan İZELMAN A.Ş. bünyesinde depremzedelerin kullanımına açılan Buca Sosyal Tesisleri’nde toplam 200 kişi, Örnekköy Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri’nde ise 141 kişi konakladı. Tesislerde halen 162 kişi konaklıyor.