birgün

11° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 06.10.2020 13:56

İzmir’deki etkinliği iptal edilen Caz Sanatçısı Görsev: Nasıl yaşayacağız!

İzmir’deki etkinliği iptal edilen Caz Sanatçısı Görsev: Nasıl yaşayacağız!

CAN UĞUR

Dünyaca ünlü caz sanatçısı Kerem Görsev’in İzmir’de 15 Ekim tarihli konseri İzmir Valiliği tarafından pandemi gerekçesiyle iptal edildi. Görsev konuya ilişkin olarak Twitter hesabından duyuruyu paylaştı.

İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin iptal kararının ardından ulaştığımız Görsev BirGün’e açıklamalarda bulundu. Görsev ‘bu karar sadece beni mağdur etmiyor. Birlikte çalıştığımız bir sürü insan var. Onlar da bu kararla mağdur oluyor. Ekonomik açıdan zaten darboğazda olan sektöre bu kararların ardından ciddi darbeler vuruluyor’ dedi.

izmir-deki-etkinligi-iptal-edilen-caz-sanatcisi-gorsev-nasil-yasayacagiz-789340-1.

Ülkenin birçok yerinde etkinliklerin olduğuna dikkat çeken Görsev 1200 kişilik yere 600 kişilik bilet satılıyor, önlemler alınıyor yapılması gereken şeyler yapılıyor ama izin alınamıyor. Bu kararlar hepimizin moralini bozuyor.’ Diye konuştu. Müzisyenlerin sanatçıların durumuna da vurgu yapan Görsev ‘ Biz sanatçıyız, müzisyeniz. İşimiz bu. Başka bir iş yapamayız. Ama buna rağmen aylardır bir belirsizlik var. Ne yapacağız nasıl hayatımızı sürdüreceğiz. Bu sadece Kerem Görsev’in sorunu değil ki. Buradan bir sürü insan hayatını geçindiriyor. Onlar ne yapacak?’ ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol