birgün

24° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 03.06.2020 17:01

İzmir’den yola çıkan demiryolu emekçileri Kütahya’da

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’nın (BTS) sürgünler sonrası başlattığı Ankara Yürüyüşü'nün İzmir ayağında emekçiler Kütahya’ya vardı

İzmir’den yola çıkan demiryolu emekçileri Kütahya’da

BİRGÜN İZMİR

KESK’e bağlı Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) üyeleri, TCDD’deki sürgünlere karşı dün İzmir, İstanbul, Adana ve Diyarbakır’daki tren garları önünde basın açıklaması yaparak dört koldan Ankara’ya yürümeye başladı.

İzmir BTS Şubesi ise ilk olarak Manisa’da Tren Garı önünde basın açıklamasının ardından bugün Kütahya’ya vardı. Kütahya Tren Garı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamada, "Sendikamız BTS bugüne kadar demiryollarının geliştirilmesi amacıyla açıklamalar yapıp raporlar yayınlarken, onlarca kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlercesinin yaralandığı tren kazaları hem bir daha yaşanmasın diye gerçek nedenlerini açığa çıkarmaya, hem de sorumluları hesap vermeye çağırmış, bu kapsamda hukuki mücadele vermekten geri durmamıştır" denildi.

izmir-den-yola-cikan-demiryolu-emekcileri-kutahya-da-739544-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız