birgün

17° AÇIK

BİRGÜN EGE 28.03.2020 00:00

İzmir fuar alanları Sağlık Bakanlığı’na tahsis ediliyor

İzmir Belediye Başkanı Soyer, İzmir'deki fuar alanlarının Sağlık Bakanlığı'na tahsis edildiğini açıkladı

İzmir fuar alanları Sağlık Bakanlığı’na tahsis ediliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iklimlendirmeli kapalı alana sahip 110 bin metrekarelik Gaziemir Fuarizmir fuar alanı ile 23 bin metrekarelik Kültürpark fuar alanlarının Sağlık Bakanlığı’na tahsisi için harekete geçtiklerini açıkladı.

Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Soyer, “Umarım hiç ihtiyaç duyulmaz. Bunların önlem olduğunu bir kez daha hatırlatarak, İzmirlileri evde kalmaya davet ediyorum” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın son açıklamalarına göre korona virüsün olumsuz tablosunun yurt genelinde giderek ağırlaştığını belirten Soyer, “Yurtdışı örneklerinde yaşandığı gibi, hastaneler dışında, hasta bakımının zorunlu olmasına yönelik her türlü hazırlığımızı yapıyoruz” diye yazdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız