birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 27.01.2021 01:14

İzmir için fırtına uyarısı: 'Vakum etkisi olacak, sahil bandına yakın yerlerde bulunmayın'

Meteoroloji'nin uyarısının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce sahil bandında uyarı bildirileri dağıtıldı. Bildiride, "Hava basıncının düşmesi sebebiyle denizde yaşanacak vakum etkisiyle suların yükselebileceği ve su taşkınlarına neden olabileceği ifade edilmektedir. Bu gece ve çarşamba sabahı gerçekleşebileceği düşünülen deniz taşkını olasılığına karşı güvenliğiniz açısından sahil bandına yakın yerlerde bulunulmaması önem taşımaktadır" denildi.

İzmir için fırtına uyarısı: 'Vakum etkisi olacak, sahil bandına yakın yerlerde bulunmayın'

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce sahil bandında uyarı bildirileri dağıtıldı. "Hava basıncının düşmesi sebebiyle denizde yaşanacak vakum etkisiyle suların yükselebileceği" belirtilen bildiride, sahil bandına yakın yerlerde bulunulmaması tavsiye edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışlı havanın etkisi altına giren İzmir için kırmızı alarm verdi.

Fırtınanın saatteki hızı 100 kilometrenin üzerine çıkacak olan İzmir'de metrekareye 50- 60 kilogram arasında yağış düşmesi bekleniyor.

Özellikle deniz kenarı, dere yatağı ve zemin katlarda oturan yurttaşların dikkatli olması uyarısı yapıldı. Sıcaklıklardaki ani düşüşün ardından çarşamba gecesi yüksek kesimlerde kar yağışının beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji'nin uyarısının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce sahil bandında uyarı bildirileri dağıtıldı.

Sahil bandında dağıtılan bildiride şu ifadeler yer aldı:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen bilgiler doğrultusunda 26 Ocak 2021 Salı günü geceye doğru hava basıncının düşmesi sebebiyle denizde yaşanacak vakum etkisiyle suların yükselebileceği ve su taşkınlarına neden olabileceği ifade edilmektedir. Bu gece ve çarşamba sabahı gerçekleşebileceği düşünülen deniz taşkını olasılığına karşı güvenliğiniz açısından sahil bandına yakın yerlerde bulunulmaması ve ayrıca araçların sahil bandından uzak yerlere götürülerek park ettirilmesi oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmek adına önem taşımaktadır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol