birgün

13° PARÇALI BULUTLU

İzmir’in ‘Kanal İstanbul’ projesine karşı 4 bin imza toplandı

Yarımada Talanını Durdur Koordinasyonu tarafından İzmir’in ‘Kanal İstanbul’ projesi olarak adlandırılan Çeşme Projesi’ne karşı 4 bin imza toplandı. Koordinasyon tarafından imzalar Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne teslim edildi.

YEŞİL BİRGÜN 05.10.2022 20:07
İzmir’in ‘Kanal İstanbul’ projesine karşı 4 bin imza toplandı
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Yarımada Talanını Durdur Koordinasyonu, Çeşme Turizm Projesi’ne karşı 4 bin imza topladı. Toplanan imzalar, Kültür ve Turizm Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Teslim edilen imzaların ardından Müdürlük önünde bir basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasını okuyan Selin Vural, “Bu imza kampanyası ile yurttaşlarla yüz yüze temas edip, hem bire bir bilgilendirme hem duyarlığı artırmak hedeflendi. Toplanan imzalarında bu projeden vazgeçilmesi talebi ile İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teslim etmek kararı alındı. Bugün burada duyarlı yurttaşlarımızın imzalarını teslim etmek için bulunuyoruz. Talebimiz; toplumsal hiçbir yararı olmayacağı iktidar tarafından seçilmiş Bilirkişi heyetinin raporuna geçmiş, toplumun her kesiminin reddettiği, yalnız insanların değil bölgede yaşayan her canlının, varlığın, yaşam alanlarını ortadan kaldıracak olan bu projenin hemen durdurulması ve geriye dönüşü olmayacak bu yoldan derhal vazgeçilmesidir. Bu taleplerimiz için sonuna kadar mücadele edeceğimizi de buradan duyuruyoruz” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun