İzmir merkezli IŞİD operasyonu: 5 tutuklama

22.04.2019 18:35 GÜNCEL
İzmir merkezli 3 ilde IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 zanlıdan 5’i tutuklandı. ‘IŞİD üyesi oldukları’ iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra emniyetteki işlemleri tamamlanan 12 şüpheli İzmir Adliyesi’ne getirildi. Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Hasan Y, Aziz S, Yasin G, Mustafa Ö. ve Murat B. tutuklandı. Diğer 7 kişi ise adli kontrol tedbiri uygulanarak […]

İzmir merkezli 3 ilde IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 zanlıdan 5’i tutuklandı.

‘IŞİD üyesi oldukları’ iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra emniyetteki işlemleri tamamlanan 12 şüpheli İzmir Adliyesi’ne getirildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen zanlılardan Hasan Y, Aziz S, Yasin G, Mustafa Ö. ve Murat B. tutuklandı. Diğer 7 kişi ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında IŞİD üyesi oldukları iddia edilen ve haklarında gözaltı kararı çıkartılan 12 zanlı, İzmir merkez olmak üzere Isparta ve Bolu’da yakalanmıştı. Şüphelilerin adreslerindeki aramalarda, IŞİD’, simgeleyen bez parçaları ve çok sayıda yasaklanmış yayın ele geçirilmiş, dijital verilere incelenmek üzere el konulmuştu.