birgün

28° AÇIK

BİRGÜN EGE 12.07.2021 11:24

İzmir Tabip Odası’nın Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

İzmir Tabip Odası’nın, 2020-2021 dönemi Olağan Genel Kurulu Bostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşti. İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, "Bu dönemde doğru tutumumuzdan dolayı başta çatı örgütümüz Türk Tabipleri Birliği olmak üzere hedefe konduk. Birliğimize yapılan saldırı baskınla, gözaltıyla susturulmak istenildi" dedi.

İzmir Tabip Odası’nın Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

BİRGÜN EGE

İzmir Tabip Odası’nın 2020-2021 yılı Olağan Genel Kurulu Bostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Kurul öncesinde pandemide hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Bostanlı’da bulunan Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtına karanfil bırakıldı. Kurula İzmir Tabip Odası üyesi Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, 2020 Temmuz ayından bugüne sağlık alanında yaşananları değerlendirerek, pandemi sürecinde yaşamlarını yitirenleri anarak sözlerine başladı.

Dr. Çamlı, iktidarın sağlık politikalarını eleştirdi. “Bu dönemde doğru tutumumuzdan dolayı başta çatı örgütümüz Türk Tabipleri Birliği olmak üzere hedefe konduk. Birliğimize yapılan saldırı baskınla, gözaltıyla susturulmak istenildi” diyen Dr. Çamlı, baskılara karşı halk sağlığı doğru ve iyi hekimlikten vazgeçmeyeceklerini söyledi.

izmir-tabip-odasi-nin-olagan-genel-kurulu-gerceklestirildi-898080-1.

ORHAN SÜREN ANILDI

Önceki dönemlerde İzmir Tabip Odası Başkanlığı da yapmış olan Prof. Dr. Orhan Süren için bir anma gerçekleştirildi. Anma töreninin son bölümünde söz alan İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, “Prof. Dr. Orhan Süren gibi hocalarımızın öğrencileri olmak bizler için her zaman gurur verici olmuştur. Karanlık dönemlerdeki onurlu duruşu, iyi hekimlik mücadelemizde yol gösterecektir” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol