birgün

22° AÇIK

İzmir Valiliği'nden sağanak uyarısı: 30 saat sürecek

İzmir Valiliği, yarın itibariyle kentte gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını ifade ederek yurttaşları uyardı. Kuvvetli yağışların 30 saat süreceği belirtilen valilik açıklamasında, "Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

YEREL 22.11.2021 17:36
İzmir Valiliği'nden sağanak uyarısı: 30 saat sürecek
Abone Ol google-news

İzmir Valiliği'nin resmi sitesinde, kentte yarın itibariyle etkili olacak gök gürültülü sağanak yağış ile ilgili açıklama yapıldı.

Yurttaşların uyarıldığı açıklamada, "Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Kuvvetli yağışların 30 saat süreceği belirtilen açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İzmir İl genelinde öğle saatlerinden sonra kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

23.11.2021 06:00-24.11.2021 12:00"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun