birgün

3° PARÇALI BULUTLU

James Webb Uzay Teleskobu şimdi de Jüpiter’i görüntüledi

Derin uzayın büyüleyici görüntülerini yayınlanan James Webb Uzay Teleskobu, şimdi de bir tür gaz devi olan Jüpiter ile uyduları Europa, Thebe ve Metis'in görüntülerini yakaladı.

BİLİM 15.07.2022 14:44
James Webb Uzay Teleskobu şimdi de Jüpiter’i görüntüledi Fotoğraf: NASA
Abone Ol google-news

Derin uzayın birbirinden büyüleyici görüntülerini yayınlanan James Webb Uzay Teleskobu'ndan bu defa da Jüpiter ve uydularının fotoğrafları geldi. NASA, bir tür gaz devi olan Jüpiter ile uyduları Europa, Thebe ve Metis'in görüntülerini yayınladı.

NASA'nın yayınladığı görüntüler, James Webb'in yalnızca uzak galaksileri değil, kendi kozmik arka bahçemizdeki gezegenleri de izleyebileceğinin bir göstergesi oldu. James Webb'in NASA'nın Goddard Uzay Uçuş Merkezi'ndeki gezegen bilimi proje bilimcisi yardımcısı Stefanie Milam yaptığı açıklamada, “Her şeyi bu kadar net gördüğümüze ve ne kadar parlak olduklarına inanamadım. Güneş sistemimizde bu tür nesneleri gözlemlemek için sahip olduğumuz yetenek ve fırsatı düşünmek gerçekten heyecan verici” dedi.

james-webb-uzay-teleskobu-simdi-de-jupiter-i-goruntuledi-1040443-1.

james-webb-uzay-teleskobu-simdi-de-jupiter-i-goruntuledi-1040444-1.

30 yıllık çalışma ve 10 milyar dolarlık maliyetle test sürecinin ardından nihayet görevine başlayan James Webb Uzay Teleskobu, evrenin birbirinden büyüleyici fotoğraflarıyla dikkatleri çekmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun