birgün

20° AÇIK

Jan Vesely, Fenerbahçe'den ayrıldı

Fenerbahçe, 8 sezon forma giyen Jan Vesely ile yolların ayrıldığını açıkladı. Sarı lacivertlilerden yapılan açıklamada, "Değerli sporcumuz, sona eren sözleşmesinin yenilenmesi için uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından kariyerinde yeni bir maceraya atılmak istediğini Kulübümüze iletmiştir" denildi.

SPOR 21.06.2022 15:40
Jan Vesely, Fenerbahçe'den ayrıldı Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Beko'da sözleşmesi sona eren Jan Vesely, sarı lacivertli kulüp ile yollarını ayırdı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "2014-15 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Jan Vesely ile yollarımız ayrılmıştır" denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

Değerli sporcumuz, sona eren sözleşmesinin yenilenmesi için uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından kariyerinde yeni bir maceraya atılmak istediğini Kulübümüze iletmiştir.

Formamızı giydiği süre boyunca takım kimliğimizin en önemli parçalarından biri olan ve Fenerbahçe Beko’nun sembol isimlerinden biri haline gelen Jan Vesely, adını Fenerbahçe basketbol tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Kıymetli sporcumuzun Fenerbahçe basketboluna yaptığı katkılar, camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak ve Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, Vesely’i her zaman en içten şekilde ağırlamaya devam edecektir.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Jan Vesely’e, Kulübümüze katkıları için teşekkür eder, kariyerinin yeni sayfası için kendisine başarılar dileriz.

VESELY: FENERBAHÇE HER ZAMAN EVİM OLACAK

Öte yandan Vesely de Instagram hesabından yaptığı paylaşımla sarı lacivertlilere veda etti.

Vesely, "Sevgili Fenerbahçe ailesi, bu sözleri yazmak benim için çok zor. Birlikte geçirdiğimiz 8 yılın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Burayı benim ve ailem için bir yuva haline getirdiğiniz için teşekkür ederim. Evliliğim ve oğlumun İstanbul'da doğumundan, dünyanın en harika taraftarı önünde kazandığım Avrupa Ligi şampiyonluğuna kadar hayatımdaki en önemli şeyleri burada yaşadım" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli basketbolcu, sarı-lacivertli formayı giymenin bir onur olduğunu kaydederek "Fenerbahçe her zaman kalbimin derinliklerinde olacak ve bir gün Türkiye'ye dönmek için sabırsızlanıyorum. İstanbul ve Fenerbahçe her zaman evim olacak. Her şey için teşekkürler ve yakında görüşürüz." değerlendirmesinde bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun