birgün

22° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.07.2019 10:42

Jandarma Genel Komutanlığı’nda FETÖ operasyonu

“FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığındaki yapılanmasına” yönelik soruşturma kapsamında 46’sı muvazzaf 49 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 3 gün önce yapılan benzer bir operasyonda 211 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti. Savcılık açıklamasında “FETÖ’nün TSK içerisinde bulunan ve halen deşifre edilemeyen mensuplarının sayıca darbe girişimine katılanlara oranla daha fazla olduğu” söylenmişti.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda FETÖ operasyonu

“FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığındaki yapılanmasına” yönelik soruşturma kapsamında 46’sı muvazzaf 49 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

3 gün önce yapılan benzer bir operasyonda 211 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Savcılık açıklamasında “FETÖ’nün TSK içerisinde bulunan ve halen deşifre edilemeyen mensuplarının sayıca darbe girişimine katılanlara oranla daha fazla olduğu” söylenmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız