birgün

14° AZ BULUTLU

ARŞİV 10.01.2015 11:40

Je suis Charlie…

Bu hafta aslında hayvanlarla insanlar arasındaki farkları yazacaktım

Bu hafta aslında hayvanlarla insanlar arasındaki farkları yazacaktım. Hayvanların toplu katliam yapmayan canlılar olduklarını, onların yalnızca ihtiyaçları kadarını istediklerini, gerektiğinden fazla tüketmediklerini söyleyecektim. İnsan olmanın çoğu kez “hayvanın ölümcül bir hastalığı” olduğunu anlatacaktım. Gerek kalmadı. Binlerce cilt kitapla anlatamayacaklarımızı Charlie Hebdo katliamı acı bir şekilde gösterdi. İnsanın en aşağılık yaratık haline gelebildiği bir kez daha ortaya çıktı. Biz, maalesef, katledilenlerden de bir kez daha öğrendik ki mizah yapmak dünyadaki en ciddi işlerden birisiymiş. Ölenler ışıklar içinde uyusun. Onlardan geride, dilimizde inatla tek bir kelime kalmıştır artık: Korkmuyoruz… Söylenecek sözlerin geri kalanıysa laf-ı güzaftır… Üzgünüm, çok üzgün…

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız