birgün

25° AÇIK

BİRGÜN EGE 15.04.2021 21:51

Jeotermalcilerin kaçak kazısı elektrikler kesilince anlaşıldı

Karyek Jeotermal tarafından Aydın'da yapılan kaçak kazı, dev sanayi kuruluşlarının bulunduğu organize sanayi bölgesinde elektrikler kesilince anlaşıldı.

Jeotermalcilerin kaçak kazısı elektrikler kesilince anlaşıldı

BİRGÜN EGE

Aydın Umurlu Organize Sanayi Bölgesi'nde, bugün saatler süren elektrik kesintisinin ardında jeotermalcilerin yaptığı kaçak kazı olduğu anlaşıldı. Bölgede Karyek Jeotermal isimli firmanın elektrik dağıtım şirketi AYDEM'e haber vermeden yaptığı kazıda organize sanayi bölgesini besleyen müstakil elektrik kablolarının kopartıldığı bildirildi. Sanayi kuruluşlarının da kesinti sebebiyle büyük zarara uğradığı kaydedildi.

Öğle saatlerinde gerçekleşen olayda, Karyek Jeotermal tarafından yapılan kaçak kazı, dev sanayi kuruluşlarının bulunduğu organize sanayi bölgesinde elektrikler kesilince anlaşıldı. Saatlerce süren elektik kesintisi sırasında sanayi kuruluşlarında üretim tamamen dururken, AYDEM ekipleri tekrar elektrik verilmesi için yoğun çaba harcadı.

Böylelikle Aydınlılar her platformda karşı çıktıkları ve Aydın'a hiçbir faydasının olmadığını her fırsatta dile getirdikleri jeotermal firmalarının bölge ekonomisine milyonlarca liralık bir zararıyla daha yüzleşmek zorunda kaldı. Vatandaşlar oluşan zararın nasıl karşılanacağının cevabını beklediklerini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol