birgün

23° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 16.12.2019 10:32

John Frusciante yeniden RHCP’de!

Red Hot Chili Peppers’tan 10 yıl önce ayrılan gitarist John Frusciante geri döndü

John Frusciante yeniden RHCP’de!


2009 yılında mensubu olduğu Red Hot Chili Peppers’tan (RHCP) ayrılan gitarist John Frusciante, gruba geri dönüyor.

Geri dönüşü RHCP, sosyal medya hesaplarından duyurdu. Sertsesli'nin haberine göre RHCP, geri dönüş haberini Frusciante’nin gruptan ayrıldığında gruba dahil edilen Josh Kllinhofer’in vedasıyla beraber aktardı:

“Red Hot Chili Peppers grubu olarak son 10 yıl içinde beraber çalıştığımız Josh Klinghoffer ile yolları ayırdığımızı açıklıyoruz. Josh, saygı ve sevgi duyduğumuz çok güzel bir müzisyen. Onunla geçirdiğimiz zaman ve bizimle paylaştığı sayısız güzellikler için çok müteşekkiriz. Ayrıca, büyük bir heyecan ile John Frusciante’nin yeniden grubumuza katıldığını duyurmak isteriz. Teşekkür ederiz.”

Grubun gitaristi Hillel Slovak’ın 1988’deki ölümünden sonra gruba dahil olan Frusciante, 2009 yılında Red Hot Chili Peppers grubuna uyuşturucu ve kişisel problemlerinden dolayı veda etmişti. RHCP'yi dünya çapında üne kavuşturan Californication, By The Way ve Stadium Arcadium albümlerinde Frusciante'nin de imzası vardı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız