birgün

15° AÇIK

DÜNYA 09.04.2020 17:58

Johnson'dan ekipman isteyen doktor hayatını kaybetti

İngiltere'de Başbakan Johnson'dan koruyucu ekipman isteyen 53 yaşındaki doktor Abdul Mabud Chowdhury, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Johnson'dan ekipman isteyen doktor hayatını kaybetti

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson'dan koruyucu ekipman talep eden doktor, koronavirüsten yaşamını yitirdi.

Sky News kanalının haberine göre, doktor Abdul Mabud Chowdhury, durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldı. 53 yaşındaki Chowdhury, meslektaşlarının müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

18 Mart'ta Başbakan Johnson’a, ülkedeki her bir sağlık çalışanına acilen koruyucu ekipman temin etmesini isteyen bir mesaj gönderen doktorun Covid-19 kaptığı belirlendi.

15 GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Londra'daki Homerton Hastanesinde çalışan doktor, kentin yakınlarındaki Romford kasabasındaki Queen's Hastanesi'nde tedaviye alınmıştı.

Hastanede 15 gün yaşam mücadelesi veren Chowdhury, Johnson'a gönderdiği mesajında sağlık çalışanlarının hastalarla doğrudan temasta olduğunu hatırlatarak, “Diğerleri gibi bizim de bu dünyada ailemiz ve çocuklarımızla hastalıksız yaşama hakkımız var” notunu düşmüştü.

Bugüne kadar 60 bin 700’den fazla koronavirüs vakasının tespit edildiği İngiltere’de, 7 bin 97 de can kaybı kaydedildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız