birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

AVRUPA 06.04.2020 10:15

‘Johnson’ın durumu bilinenden daha ciddi’

İngiliz basını, Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılan Boris Johnson’ın sağlık durumunun bilinenden daha ciddi olduğunu yazdı.

‘Johnson’ın durumu bilinenden daha ciddi’

İngiliz basını, Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılan ve doktorların ‘solunum fonksiyonundan endişe duyduğu’ İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın sağlık durumunun bilinenden daha ciddi olduğunu yazdı. Basına konuşan Dr. Sarah Jarvis, Johnson’ın ‘ısrarlı semptomlar’ nedeniyle hastaneye kaldırıldığını dile getirdi. Öte yandan Johnson'ın bugün de hastanede kalacağı bildirildi.

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle önceki gece hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın sağlık durumu dünya genelinde yakından takip ediliyor.

İngiliz hükümetinden dün sabah yapılan açıklamada Johnson’ın işinin başında olduğu iddia edilmişti. Ancak The Guardian gazetesi, başbakanın durumunun kamuoyuna açıklanandan daha kritik olduğunu ileri sürdü.

Gazetenin haberinde, “Kaynaklarımız Johnshon’ın, kendisinin ya da yetkililerinin itiraf etmeye hazır olduğundan daha ciddi derecede hasta olduğunu ve doktorlarının solunumundan endişe duyduğunu söylemişti” ifadeleri yer aldı.

The Guardian’ın bu haberine rağmen, Johnson’ın ofisi iddiaları reddetti. Yapılan açıklamada, Başbakan’ın ‘önlem amacıyla’ hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü.

‘ISRARLI SEMPTOMLAR’ GÖSTERDİ

Bir başka İngiliz medya organı BBC’ye konuşan Dr. Sarah Jarvis ise Johnson’a yapılacak testler hakkında bilgi verdi.

Johnson’ın ‘ısrarlı semptomlar’ nedeniyle hastaneye kaldırıldığının altını çizen Jarvis, Başbakan’ın akciğer röntgeninin çekilmesinin ve akciğer taramasına tabi tutulmasının muhtemel olduğunu dile getirdi. Jarvis bununla birlikte kalp fonksiyonlarının incelenmesi için elektrokardiyogram çekileceğini, oksijen düzeyinin ölçüleceğini, tam kan sayımı yapılacağını, böbrek ve karaciğerin de incelenmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın bugün de hastanede kalacağı öğrenildi.

YERİNE RAAB BAKACAK

Konuyla ilgili merak edilen bir başka konu da Johnson’ın vekilinin kim olacağı. Johnson’ın hastanede tedavi süresinin uzaması durumunda, kabineye ve ülkeye Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın başbakanlık etmesi bekleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız