birgün

6° HAFİF YAĞMUR

JPMorgan'dan dolar tahmini

Ekonomistler bu yıl yükselişinin engellenemediği dolar için daha temkinli tahminler yapıyor. JP Morgan Varlık Yönetimi Stratejisti Kerry Craig, “Dolar artık bu yıl gördüğümüz tek yön yukarı çizgisinde değil. Euro ve yen gibi para birimlerinde toparlanma için alan var” değerlendirmesini yaptı.

EKONOMİ 29.11.2022 11:02
JPMorgan'dan dolar tahmini Fotoğraf: Freepik
Abone Ol google-news

Fed’in yol haritasının netleşmesiyle birlikte bu yıl yükselişi önlenemez gözüken dolar için daha temkinli tahminler yapılıyor. JPMorgan Varlık Yönetimi'ne göre enflasyonda yavaşlama, piyasaların Fed faiz fiyatlamalarını yumuşatmasına yol açarken bu durum güçlü dolar döneminin sonunu getirebilir.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre, piyasaların Fed’in patikası hakkında artık daha net bir tabloya sahip olduğunu belirten JP Morgan Varlık Yönetimi Stratejisti Kerry Craig, “Dolar artık bu yıl gördüğümüz tek yön yukarı çizgisinde değil. Euro ve yen gibi para birimlerinde toparlanma için alan var” değerlendirmesini yaptı.

Andrew Sheets’in aralarında olduğu Morgan Stanley analistleri de bu çeyrekte doların zirve yapmasını, ardından 2023 boyunca düşüş kaydetmesini bekliyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol