birgün

4° PARÇALI BULUTLU

SPOR 19.05.2020 22:55

Jürgen Klopp: Bizi şampiyon ilan etmeliler

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, sezonun iptal edilmesi halinde şampiyon ilan edilmeleri gerektiğini söyledi. Klopp, "İç saha tablosunda lideriz, deplasman tablosunda lideriz. Bizim şampiyon ilan edilmemiz gereken bir sezon bu" dedi

Jürgen Klopp: Bizi şampiyon ilan etmeliler

İngiltere Premier Lig’de Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, sezonun oynanmaması durumunda kendilerinin şampiyon ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Sezonun kendilerinin şampiyonluğu ile tescil edilmesi gerektiğini belirten Klopp, şu ifadeleri kullandı:

“Sezonun iptal edilmesini isteyen insanlar olduğunu duyuyorum. Ligin yüzde 76’sı oynanmış ve siz bunu silmek mi istiyorsunuz? Bence bu adaletsiz olur. İç saha tablosunda lideriz, deplasman tablosunda lideriz. Bizim şampiyon ilan edilmemiz gereken bir sezon bu."

"SOSYAL MESAFE KURALINA UYULURSA FUTBOLCULAR GÜVENDE OLACAK"

jurgen-klopp-bizi-sampiyon-ilan-etmeliler-733732-1.

Klopp, sosyal mesafe kuralına uyulduğu sürece futbolcuların güvende olacağını söyledi.

Kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada Klopp, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle yasaklanan antremanlara yeniden izin verilmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kararın aceleye getirilmeden alındığı dile getiren Alman teknik direktör, "Farklı fikirler var ancak sosyal mesafe kuralına uyulduğu ve sık sık test yapıldığı sürece futbolcuların güvende olacağını düşünüyorum" yorumunu yaptı.

Ligleri başlatan Almanya'yı örnek veren Klopp, "Birkaç oyuncuda daha önce koronavirüs çıkmıştı ancak 5 hafta antrenman yaptılar ve şimdi oynuyorlar" ifadesini kullandı.

Klopp, seyircisiz maçlardaki futbolun eskisi gibi olmayacağını ancak şimdilik başka bir seçeneğin olmadığını sözlerine ekledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız