birgün

29° AZ BULUTLU

SPOR 26.06.2020 10:18

Jürgen Klopp, Premier Lig tarihine geçti: 'Gurur duyuyorum'

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, İngiltere Premier League'de şampiyonluk yaşayan ilk Alman teknik direktör oldu. Liverpool'un resmi internet sitesine konuşan Klopp, "Rahatlamış, mutlu ve gururlu olduğumu söyleyebilirim" dedi

Jürgen Klopp, Premier Lig tarihine geçti: 'Gurur duyuyorum'

30 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Liverpool'da teknik direktörü Jürgen Klopp, İngiltere Premier League'de şampiyonluk yaşayan ilk Alman teknik direktör olarak tarihe geçti.

Premier Lig'de, lider Liverpool sezonun bitmesine 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Liverpool, en yakın rakibi Manchester City'nin, deplasmanda Chelsea'ye 2-1 yenilmesinin ardından Premier Lig'de 2019-2020 sezonu şampiyonluğuna ulaştı.

Manchester City'nin 23 puan önünde ilk sırada yer alan ekip, şampiyonluğunu matematiksel olarak garantilemiş oldu.

En son 1990'da Premier Ligi lider tamamlayan Liverpool, 30 yıllık hasretine son vererek şampiyonluk sayısını 19'a çıkardı.

jurgen-klopp-premier-lig-tarihine-gecti-gurur-duyuyorum-749020-1.

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, İngiltere Premier League'de şampiyonluk yaşayan ilk Alman teknik direktör oldu.

Ligdeki 19. şampiyonluğun ardından Klopp, Sky Sports’un canlı yayına bağlanarak duygularını dile getirdi:

“Bu şampiyonluk taraftarlarımız için” diyen Klopp, “Şu anda kutlama yapmak önemli çünkü bu anlar unutulmaz. Sezondan birçok anımız vardı ve şimdi kutlama fotoğraflarımız olacak. Herkes için yaşadığımız bugünler zor ancak yine de bir araya gelmek zorundaydık, çocuklar da maçı birlikte izledi. Gerçekten tamamen kendimi kaybetmiş durumdayım. Kenny Dalglish’in bizi nasıl desteklediğini biliyorum, bu şampiyonluk onun için. 30 yıl bekledi, ayrıca Gerrard için, o da çok bekledi" ifadelerini kullandı.

jurgen-klopp-premier-lig-tarihine-gecti-gurur-duyuyorum-749024-1.

"ŞAŞKINLIK İÇİNDEYİM"

Liverpool'un resmi internet sitesine de konuşan Alman teknik diretör, duygularını ifade edemeyecek kadar mutlu olduğunu söyledi. Klopp, şunları ifade etti.

"Tamamen şaşkınlık içindeyim. Karmaşık duygulara sahibim. Rahatlamış, mutlu ve gururlu olduğumu söyleyebilirim. Çocuklarla gurur duyuyorum. Bu akşam maçı birlikte izlerken bunun olacağını ya da olmayacağını bilmiyorduk. Son beş saniyeyi saymaya başladık. Sonrası saf mutluluk... Bu duyguyu tarif edemem. Gerçekten muhteşem bir andı."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız