birgün

24° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 16.09.2020 08:38

K.T. Deri’de 2 işçi direnişte

K.T. Deri’de 2 işçi direnişte

HABER MERKEZİ

İstanbul Beylikdüzü’ndeki K.T. Deri Fabrikası’nda sendika değiştirdikleri için işten atılan 2 işçinin direnişi sürüyor. DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, dün DİSK Tekstil İşçileri Sendikası’na (DİSK Tekstil) üye oldukları için işten çıkarılan işçileri ziyaret etti.

İşçilerin pandemi döneminde hukuksuz biçimde atıldığını söyleyen Çerkezoğlu, “İki işçi arkadaşımız işlerinin başına geçene kadar buradayız” dedi.

LOGO Grup bünyesindeki K.T. Deri’de Türk-İş’e bağlı DERİTEKS’e üyeyken sendikalarını değiştirerek DİSK Tekstil’e üye olan işçilerden Sinan Akçora ve Menderes Türk, tazminatsız şekilde işten çıkarılmıştı.

İşçiler 4 Eylül’den beri fabrikanın önünde direnişlerini sürdürüyor. Fabrikada 204 işçi çalışıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız