birgün

17° AÇIK

SİYASET 07.09.2020 09:37

Kabine toplanıyor: Gündemde 3 ana başlık var

Bugün, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine'de koronavirüs vakaları, Doğu Akdeniz'deki son gelişmeler ve Libya'daki son durumun değerlendirilmesi bekleniyor.

Kabine toplanıyor: Gündemde 3 ana başlık var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantıda artan koronavirüs vakalarının, Doğu Akdeniz'deki son gelişmelerin, Libya ve Suriye'deki durumun görüşülmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak Kabine Toplantısının saat 15.00'te başlaması bekleniyor.

KORONAVİRÜS

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ana gündem maddelerinden birini artan koronavirüs vaka sayıları oluşturuyor. Günlük bin 500 vakanın görülmesi üzerine kısıtlamaların geri gelip gelmeyeceği tartışılırken, önlemlerin artırılması da Kabine'nin gündeminde. Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bir sunum yapması bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ

Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri sonrası artan gerilimin de Kabine toplantısında görüşülmesi bekleniyor. Akdeniz Fırtınası Tatbikatı, Fransa'nın tutumu, Almanya'nın arabuluculuk çabaları, Yunanistan'dan gelen açıklamalar değerlendirilecek.

LİBYA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da Libya'daki gelişmelere dair bir sunum yapacağı bilgisi verildi. Diğer yandan geçtiğimiz hafta Libya konusunu Rusya'daki yetkililerle görüşen heyetin raporu da değerlendirilecek. Erdoğan'ın da Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac ile yaptığı görüşmeler hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Toplantının ardından Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız