birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 07.07.2015 11:21

Kaçak Saray'ın adı resmen değişti

Kaçak Saray'ın adı resmen değişti

Yargının olumsuz kararlarına rağmen yapılan ve maliyeti 1 milyar 370 milyon liraya varan Kaçak Saray'ın ismi resmen değişti.

Kaçak Saray'ın yanında inşa edilen 'Beştepe Millet Camii'nin Cuma günü açılışının yapılmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı'nın web sitesindeki iletişim bilgileri güncellendi. Daha önce "Cumhurbaşkanlığı Sarayı 06560 Beştepe-Ankara" olarak verilen adres, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara" olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 16 Ocak'ta yaptığı bir açıklamada Kaçak Saray için, “Kısa bir süre sonra burası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Saray kavramından rahatsız olanlar temenni ederim ki külliyeden rahatsız olmazlar" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol