birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 21.12.2018 08:27

Kadıköy Anadolu Lisesi ayakta!

Kadıköy Anadolu Lisesi ayakta!

Kadıköy Anadolu Lisesi idaresi öğrencileri İslamcı vakıf ve derneklerin etkinliklerine gitmeye zorladı. Lisede yatılı kalan öğrencilere ise sık sık habersiz baskın yapıldığı öğrenildi. Sohbete katılmak istemeyen bir öğrenci ise soruşturma açıldı.

Bütün bu olanlar üzerine lisenin öğrencileri ve mezunları okulun bahçesinde eylem gerçekleştirdi. İdarenin baskısına boyun eğmeyeceklerini belirten öğrenciler "Bu okulun sahibi fikri hür vicdanı hür öğrencilerdir" yazılı bir pankart astı. Öğrenciler soruşturmanın geri çekilmesini ve dini sohbetlere katılma baskısının sonlandırılmasını istedi. Haber Merkezi

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız