birgün

16° AÇIK

Kadıköy Belediye Başkanı'ndan İBB eleştirilerine yanıt: Kaybedilen seçimin hazımsızlığı

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı yoğun kar yağışıyla ilgili İBB'ye yöneltilen eleştirileri, "Bunlar, üç yıl önce kaybedilen seçimin hazımsızlığı" diyerek yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tarifeli uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı’na indiğini de hatırlatan Odabaşı, "Bir başarı hikayesi olarak anlatılan havaalanının durumunu gördük" dedi.

SİYASET 26.01.2022 17:01
Kadıköy Belediye Başkanı'ndan İBB eleştirilerine yanıt: Kaybedilen seçimin hazımsızlığı
Abone Ol google-news

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, ağır kış koşullarının hüküm sürdüğü kentte, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile 7/24 koordineli biçimde çalıştıklarını söyledi. Odabaşı, İBB’nin karla mücadelede yetersiz kaldığı eleştirilerine ilişkin, "Sokağa çıkamadıkları için, sokağa çıkacak yüzleri olmadığı için sokakta ne yapıldığını göremiyorlar. Bunlar, üç yıl önce kaybedilen seçimin hazımsızlığı. Bir türlü kabullenemiyorlar. Ondan dolayı bu hezeyan içinde olmaları çok normal" dedi.

Ülke genelinde hüküm süren soğuk hava ve kar yağışı, İstanbul'da olağanüstü günler yaşanmasına yol açtı. Kadıköy Belediye Şerdil Dara Odabaşı, İBB'ye yönelik eleştiriler ve yaptıkları çalışmalar hakkında konuştu.

SOYLU VE KARAİSMAİLOĞLU'NUN ATATÜRK HAVALİMANI'NA İNMAESİ

Odabaşı, "Biz anbean sokaktaydık. Kadıköy'de bütün sokakları, caddeleri trafiğe açık hale getirdik. Hükümetin kontrolünde, yetki alanında olanı TEM’in de halini gördük. Orayı da İBB girdi temizledi. Uçakların nereye indiğini, onu da gördük. Yani bir başarı hikayesi olarak anlatılan havaalanının durumunu gördük. Kapatılan, yok edilmeye çalışılan bir mirası tekrar kullandıklarını en iyi kar gösterdi" değerlendirmesini yaptı.

Odabaşı, ağır kış koşullarıyla mücadele çalışmaları hakkında şunları söyledi:

"İkinci, üçüncü günü yaşıyoruz; hatta bir gün önce hazırlıklara başlamıştık, bugün 4'üncü günümüz. Bunun üç gecesi sokaklarda zaten karla mücadelenin içindeydik, hep beraber tüm ekiplerimiz sahadaydık. Öncelik olarak sokakları trafiğe açık hale getirdik. Ama öyle bir kar yağdı ki şöyle bir örnek vereyim: Arkadaşlar söylediler, 13 yıldır sokağa çıkmayan greyderimiz var. Herhangi bir şeyde kullanmıyoruz Kadıköy'de. Onu çıkarmak mecburiyetinde kaldık. Çünkü çok yoğun bir kar yağışı vardı. Karı temizliyorduk, arkasından tekrar kar oluyordu. Ama buna rağmen Kadıköy'ün ana arterlerinde İBB ile koordineli bir şekilde çalışarak -ve ara sokaklarında- hem tuzlayarak buzlanmaya karşı hem de karı temizleyerek trafiğe açık hali tuttuk.

'SOKAĞA ÇIKACAK YÜZLERİ OLMADIĞI İÇİN SOKAKTA NE YAPILDIĞINI GÖREMİYORLAR'

Bu sokakta olmadıkları için, sokağa çıkamadıkları için, sokağa çıkacak yüzleri olmadığı için sokakta ne yapıldığını göremiyorlar. Çok basitinden bir örnek vereyim: İBB ve kendi yönettiğim Kadıköy Belediyesi'nden bahsetmek istiyorum. Biz, anbean sokaktaydık. Biz, Kadıköy'de bütün sokakları, caddeleri trafiğe açık hale getirdik. Hükümetin kontrolünde, yetki alanında olan TEM’in halini gördük. Orayı da İBB girdi temizledi. Uçakların nereye indiğini, onu da gördük. Yani bir başarı hikayesi olarak anlatılan havaalanının durumunu gördük. Kapatılan, yok edilmeye çalışılan bir mirası tekrar kullandıklarını en iyi kar gösterdi. Tekrar söylüyorum; biz sokaktayız. Vatandaş kimin ne yaptığını çok iyi görüyor. Tekrar söylüyorum; sokağa çıkacak yüzleri olmadığı için oturdukları yerden -artık nerede oturuyorlarsa oradan- bakarak konuşuyorlar. Çünkü sokaktan ve halktan kopmuş durumdalar. Ondan dolayı biz işimize bakıyoruz, Ekrem (İmamoğlu) başkanla beraber.

Vatandaş kimin ne yaptığını çok iyi bir şekilde görüyor. Bunlar, üç yıl önce kaybedilen seçimin hazımsızlığı. Bir türlü kabullenemiyorlar. Halen kendilerini farklı yerlerde görüyorlar. Ondan dolayı bu hezeyan içinde olmaları çok normal. Ben, sokaktayken bir tane şey görmedim, yani tepki veya halka 'Nedir' ya da 'Niye sokağa çıktınız' diyen olmadı. Biz, vatandaşımızla beraber, onun evine rahat ulaşabilmesi için canla başla çalıştık. Ama tekrar söylüyorum; Ankara'dan gelen uçak nereye indi?"

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol