birgün

29° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.12.2019 17:13

Kadıköy Belediyesi Kanal İstanbul Projesi'ne karşı harekete geçti

Kadıköy Belediyesi Kanal İstanbul Projesi'ne karşı harekete geçti

Kadıköy Belediyesi, Kanal İstanbul Projesi'ne itiraz etmek için harekete geçti. Belediye, 'Ya Kanal Ya İstanbul' sloganı ile yurttaşların itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne götürecek.

Kadıköye Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda "Yaşadığımız kente, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak, rant ve talana dur demek için Kanal İstanbul Projesine itiraz dilekçelerimizi hep birlikte veriyoruz." dedi.

Perşembe ve Cuma günleri saat 09.00'dan itibaren Kadıköy'ün 4 noktasından saat başı kalkacak otobüslerle yurttaşların itiraz dilekçeleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne götürülecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız