İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, 54’ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 şüpheliye yönelik düzenlediği operasyonlarda gözaltına alınanlardan 32'si tutuklandı.

Kadıköy Belediyesi'ne düzenlenen operasyonda 32 kişi tutuklandı

"Rüşvet" iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta ve mühendislerin de bulunduğu 32 kişi tutuklandı.

"Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek" ve "Resmi belgede sahtecilik" suçlarından, Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 kişiye yönelik operasyon yapılmıştı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınanlardan bir bölümü, emniyetteki sorgularının ardından serbest kalırken 160 kişi dün adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgularının ardından 36 kişi adli kontrol talebi ile 124 kişi ise tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

92'si tutuklama talep edilenlerden olmak üzere toplamda 128'i hakkında, 2'si ev hapsi, 10'u toplam 1 milyon 650 bin TL para cezası olmak üzere adli kontrol kararı verildi.

Kadıköy Belediyesi'nde görevli 1 zabıta komiseri, 24 zabıta memuru ve 2 mühendis olmak üzere 27'si belediye çalışanı toplamda 32 kişi ise tutuklandı.

(DHA)